Mao Rădulescu: ”Niște cizme, seniorii mei, făceam 7-8 schimbări, dacă puteam”!

Echipa de seniori a clubului nostru, comandată tehnic de Mao Rădulescu, a făcut meci egal, 3-3, în deplasare, cu CS Berceni.

Tehnicianul nostru a fost total nemulțumit de comportarea elevilor săi; ”Aș fi schimbat 7 sau 8 jucători după pauză, dacă aveam voie, asăzi mi-au arătat nivelul lor limitat. Am fost conduși cu 1-0, apoi s-a făcut 2-0 pentru gazde, dar am reușit să revenim în joc și să înscriem și noi. La 2-1 pentru ei, gazdele au primit un penalty obosit, ca pe vremea lui nea Mitică Dragomir și s-a făcut 1-3. Am avut un final bun și dacă mai erau 5 minute c red că-i și băteam – am reușit egalarea, dar nu mă mulțumește, eu aș fi vrut victoria, pentru că primul loc este țelul meu. Cum să pierdem două puncta cu penultima clasată? E clar, nu merităm să fic acolo, sus”!, comenta antrenorul Rădulescu. Golurile echipei noastre au fost marcate de Ghile, Vieriu, din 11 metri, și Lupescu.

La Juniorii republicani am pierdut fără drept de apel, scor 0 – 3, în fața fotbaliștilor de la CS Berceni. Tehnicianul Nicușor Glonț s-a confruntat cu probleme de efectiv, fiind nevoit să bage în teren și portarul în câmp – vom reveni pe marginea acestui subiect.