HomeSporturiFotbalSeniorii au învins, dar n-au convins – antrenorul Mao are multe reproșuri!

Seniorii au învins, dar n-au convins – antrenorul Mao are multe reproșuri!

Seniorii au învins, dar n-au convins – antrenorul Mao are multe reproșuri!

În fine, maratonul fotbalistic al echipelor noastre, întins pe două zile, a fost încheiat de confruntarea seniorilor, în care Unirea Dobroești i-a avut ca oaspeți pe cei de la Viitorul Petrăchioaia, o echipă argăgoasă, care și-a vândut scump pielea, pe Stadionul din Complexul Țiriac. ”Sigur, știam că o să câștigăm, dar am vrut să dau de înțeles unora că aici, la Unirea Dobroești, este o activitate serioasă, nu sat fără câini – nu vii la meciuri doar să-ți faci poze în echipament și să te vadă prietena, trebuie să și alergi, să te implicit. Și-l dau ca exemplu pe Lupescu, un fotbalist cu calități chiar de Liga a 2-a, dar cam deficitar la seriozitate. Nu l-am băgat la ultimul joc, pentru că în etapa anterioară, cu Floreasca, n-a scos mingea în fața porții, unde așteptau trei colegi de-ai lui ca să marcheze. Cu alea trei puncta, eram la un pas de prima poziție, sper să fi învățat ceva… Oricum, eu tot sper la primul loc, trebuie să batem la Berceni”, ne declara antrenorul Mao Rădulescu. Golurile echipei noastre au fost marcate de Vieriu 2, Răducanu 2 și Mladin 1.

Rate This Article
Author

root@cautlaptop.ro